Vychutnajte si leto vonku!

 

 

Leto je ideálnym obdobím na to, aby sme si užili čas vonku a vychutnali si príjemné počasie a slnečné dni. Ak máte vlastnú nehnuteľnosť s vonkajšími priestormi ako terasy, loggie, balkóny či záhrady, máte šťastie. Tieto priestory môžu byť skvelým miestom na relaxáciu, stretávanie sa s priateľmi a rodinou alebo len na samotný oddych. V tomto blogu vám prinášame niekoľko tipov a nápadov, ako si vychutnať leto vo vašej nehnuteľnosti čo najviac pobytu vonku.

 

Vytvorte relaxačnú zónu – do svetla aj do tmy

 

 

Na terase, balkóne alebo v záhrade si vytvorte príjemné miesto na oddych. S vhodným nábytkom, pohodlným sedením, stolom a prípadne závesmi na zatienenie vytvoríte útulný kútik, kde si môžete vychutnávať slnečné dni, alebo si prečítať knihu.

V horúcom letnom počasí je dôležité mať možnosť sa zatieniť a ochrániť sa pred slnkom. Investujte do markíz, slnečníkov alebo vertikálnych závesov, ktoré vám poskytnú dostatok tône a ochránia pred nepríjemným žiarením.

Nezabudnite na vhodné osvetlenie vonkajších priestorov. Nainštalujte si vonkajšie svetlá, ktoré vytvoria príjemnú atmosféru po zotmení. Môžete použiť rôzne typy osvetlenia, ako sú slnečné lampy, LED pásy, svietidlá na stromoch alebo svetelné reťaze.

 

Najedzte sa vonku

 

 

Namiesto tradičného jedla vo vnútri si v lete doprajte raňajky, obedy či večere vonku. Postavte si vonkajší jedálenský stôl a stoličky a zažite príjemné chvíle pri jedle pod holým nebom. Nezabudnite na pohodlné stoličky a možnosť zatieniť priestor napríklad slnečníkom alebo markízou. Ak nemáte veľa priestoru, prekvapí vás, ako skladací stolík a stoličky nezaberú miesto, no doprajú vám chvíle aj v bytovke či apartmánovom dome s pocitom čerstvého horúceho letného počasia.

Ak milujete grilovanie a prípravu jedál na čerstvom vzduchu, premýšľajte o vytvorení vonkajšej kuchynskej linky. Gril, sporák, drez a dostatok úložného priestoru vám umožnia pripraviť skvelé jedlá bez toho, aby ste museli neustále prechádzať do kuchyne.

Leto je čas na stretávanie sa s priateľmi a rodinou. Organizujte záhradné party a grilovačky, kde si môžete vychutnať dobré jedlo a spoločnosť pod holým nebom. Vytvorte príjemnú atmosféru pomocou vonkajšieho osvetlenia, hudby a prípadne ohniska.

 

Záhrada je dar, urobte z nej raj!

 

 

Ak máte záhradu, môžete ju v lete využiť na rôzne aktivity. Vytvorte si záhradný altánok, kde si môžete užívať tieň a chlad v horúcich letných dňoch. Zasaďte kvety a rastliny, ktoré kvitnú práve v lete a k trávniku pridajte fontánku či bazén pre osvieženie.

Investujte do pohodlných lehátok, hojdacích sietí alebo dokonca záhradných hamakov. Sú to ideálne miesta na to, aby ste si užili popoludňajší zdriemnutie, čítanie knihy alebo len tak relaxovali.

Využite leto na aktívne hranie vonku. Investujte do záhradných hier ako badminton, basketbalu, frisbee alebo petanque. Tieto aktivity vás nielen zabavia v každom veku, ale rozhýbete sa a stmelíte rodinu a priateľov.

Či už máte terasu, balkón, loggiu alebo záhradu, užite si slnečné dni, osviežujúci vánok a príjemné letné večery vo vašom vlastnom vonkajšom raji. Predsa len na Slovensku a obzvlášť na severnom Slovensku, tých dní v roku nie je veľa a tak si ich užívajte naplno a nepremárnite žiadnu príležitosť, ako sa nabiť slnkom, dobrou náladou a čerstvým vzduchom.