Ako si vyzdobiť bývanie na Vianoce a zimu

 

Až do Vianoc sa dni skracujú a najlepší spôsob, ako s týmto temnom zabojovať, je vytvoriť si hrejivú vysvietenú domácnosť. Najväčšie sviatky roku k tomu dávajú skvelú príležitosť.

 

 

Sviatky sú za dverami, a čo môže byť krajšie ako premeniť váš domov či byt na malebné vianočné útočisko? Dekorácie a výzdoba sú nedeliteľnou súčasťou adventného a sviatočného obdobia, prinášajúce teplo a radosť do našich domovov. Či už bývate v rodinnom dome alebo v útulnom byte, existuje nespočet spôsobov, ako vytvoriť čarovnú a príjemnú atmosféru. Poďme sa pozrieť na niektoré tipy a nápady, ktoré vašu nehnuteľnosť premenia na vianočný raj.

 

Vstup do sviatočného sveta: dekorácie na dvere

 

 

Začnite s vianočnou výzdobou už pri vstupe. Vianočný veniec na dvere je klasikou, ktorá víta návštevníkov ešte pred vstupom do domu. Ak si v bytoch nie ste istí vandalizmom, veniec môžete umiestniť na vnútornú stranu vchodových dverí alebo na stenu pri vchode. Nebojte sa experimentovať s materiálmi - od tradičných ihličnanov až po moderné kovové a textilné vence.

 

Útulnosť je o osvetlení

 

 

Svietniky, reťazové osvetlenie, sviečky, či lampičky môžu vytvoriť magickú atmosféru v každej miestnosti. V byte môžete využiť okenné parapety pre umiestnenie malých svetelných dekorácií.

V domoch môžete pridať svetelné reťaze pozdĺž schodiska alebo balkóna. Ak máte záhradu alebo balkón, nezabudnite ich tiež zapojiť do vianočnej výzdoby. Jednoduché svetelné reťaze, alebo dokonca malý vonkajší stromček môžu vytvoriť čarovnú atmosféru.

 

Vianočný stromček: centrum pozornosti

 

 

Vianočný stromček je srdcom vianočnej výzdoby. V malom byte môžete zvoliť kompaktný, stolový stromček, kým v domoch môžete ísť do veľkosti podľa vašej obývacej izby. Dekorácie na stromček by mali odrážať vašu osobnosť - od tradičných červených a zlatých ozdôb až po moderné minimalistické dekorácie. Trendom je zdobiť stromček tematicky – do jedného, maximálne dvoch odtieňov farebných dekorácií a svetiel.

 

Deky, vankúše, textílie, stolovanie

 

 

 

 

Začlenenie sezónnych textílií, ako sú vankúše s vianočnými motívmi, teplé deky, alebo stolové prestieranie, môže pridať nielen farbu, ale aj teplo do vašej domácnosti. V byte sa zamerajte na detaily ako sú vianočné uteráky v kuchyni alebo tematické posteľné bielizne.

Vianočná večera je vrcholom sviatkov, preto by aj váš jedálenský stôl mal byť súčasťou výzdoby. Skombinujte tematické obrusy, svietniky a dokonca jednoduché prírodné dekorácie, ako sú ihličnaté vetvičky alebo šišky, pre vytvorenie príjemnej atmosféry.

 

Menšie byty - využite vertikálny priestor, či kúty

 

 

V menších bytoch je dôležité využívať vertikálny priestor. Zavesené dekorácie, ako sú vianočné girlandy alebo závesné svetelné reťaze, môžu pridať sviatočný nádych bez toho, aby zaberali drahocenný priestor.

Ďalšou možnosťou je, že si vyberiete  jednu časť vášho domu alebo bytu, kde vytvoríte "vianočný kútik". Môže to byť maličká polička s vianočnými knihami, fotkami alebo tematickými figúrkami. Aj garsónka tak dokáže dostať nádych sviatočnej pohody.

 

Nezabudnite na vône

 

 

A nakoniec, vianočná atmosféra nie je len o vizuálnych elementoch, ale aj o vôňach. Sviečky s vôňou vareného vína, perníkov alebo ihličia môžu dotvoriť dokonalý sviatočný zážitok. K Vianociam patrí aj vôňa škorice a sviečky dokonale dopĺňajú útulný dojem z domova.

Dekorácie a výzdoba sú oveľa viac než len ozdobenie priestoru; sú to spôsoby, ako vytvoriť pohodlie, teplo a sviatočnú atmosféru. Tak nech už bývate kdekoľvek, nechajte svoju kreativitu rozkvitnúť a premeňte váš domov alebo byt na vianočný sen.

Z realitnej kancelárie Residence Vám prajeme krásne sviatočné obdobie, veselé Vianoce a šťastný nový rok 2024!