Rekreačnej nehnuteľnosti dnes dobrá lokalita nestačí

 

Mnohí ľudia majú rekreačnú nehnuteľnosť v peknej lokalite, no zabudli, že pekný výhľad je rovnako dôležitý, ako lokalita.

 

O tom, že pri výbere nehnuteľnosti sú dôležité tri veci: lokalita, lokalita a lokalita, vám povie každý realitný maklér. Zvučné mená horských a turistických stredísk predávajú. No mnoho investorov do rekreačných nehnuteľností sa popálilo.

V horských strediskách doteraz vyrastali nové nehnuteľnosti rýchlejšie, než huby po daždi. Po ich predaji noví majitelia narážajú na mnoho prekvapení, ktoré pri kúpe nečakali. Veľká konkurencia v okolí tlačí ceny v sezóne nadol. Človek súťaží s množstvom iných projektov a veľkých developerov a ak sa nemôže oprieť o niečo, čo je prirodzene zadarmo – pekné výhľady, za ktorými do turistických destinácií ľudia prichádzajú – tak musí robiť kompromisy, znižovať ceny, alebo zvyšovať služby. Keď si k tomu pripočítate preplnenosť stredísk, čoraz častejšie zápchy a infraštruktúrne problémy, niet divu, že sa objavuje dopyt po nehnuteľnostiach tam, kde to ešte známe nie je. No tí prví, ktorí zainvestujú, majú šancu na zaujímavú návratnosť.

Známa neznáma

 

 

Rozbiehať turistickú lokalitu je poslanie, nie investícia s okamžitou návratnosťou. Musíte ľudí presvedčiť, že sem sa skutočne prísť oplatí. No ľudia sú prirodzene nedôverčiví k miestam, ktoré nepoznajú. Ak by ste mali povedať niečo o lokalite Bobrovník, asi by ste si vymysleli niečo v spojitosti s týmto vodným cicavcom. No ak počujete Liptovská Mara, okamžite viete lokalitu a máte aj vizuálnu predstavu miesta. Druhá najväčšia vodná nádrž na Slovensku čo do objemu vody každoročne privíta čerstvú vodu z roztápajúceho sa snehu okolitých kopcov – Nízkych a Západných Tatier, aj Chočských vrchov. A práve na ne je z hladiny jazera a jej brehov najkrajší výhľad na tieto majestátne hory.

 

Lokalita a vyše 2 100 rokov overené výhľady

 

 

Strategickú polohu s výhľadmi na najzápadnejšom brehu dnešnej Liptovskej Mary si vybrali už Kelti v prvom storočí pred Kristom. Aj v 12. až 15. storočí tu bola slovanská osada. Dodnes je toto miesto pri obci Bobrovník zachované a známe ako Havránok. V jeho tesnej blízkosti je aj veža kostola Panny Márie, ktorý bol kedysi duchovným centrom Liptova. Kópiu celého tohto kostola zo zaplavenej časti Liptovskej Mary nájdete v skanzene v Pribyline, no samostatne stojaca veža tesne pri vodách vodnej nádrže sa pre svoju fotogenickosť stala jedným zo symbolov Liptova. A keď niekam chodia turisti len kvôli fotografiám, viete, že výhľady sú správne.

 

Najprv infraštruktúra, potom bývanie

 

 

K archeologickému nálezisku Havránok, veže kostolíka, aj priehradnému múru sa dostanete cestou, ktorá lemuje severné brehy priehrady. Na jednom jej konci je Aquapark v Liptovskom Mikuláši, na druhom ten v Bešeňovej – k obom je to len pár minút cesty. Na pol ceste sa od Liptovskej Mary napojíte horským priechodom Huty na Oravu, čím sa vám otvárajú aj horské radovánky z druhej strany Roháčov. Po odbočení z tejto malebnej kľukatiacej sa cesty smerom na Havránok, prídete ako prvé k novému rezortu, ktorý je otvorený od roku 2016 a nesie názov Marina Liptov. Spája štyri živly – oheň zo slnka, ktoré si tu užijete od východov nad priehradou až po západy za Veľkým Chočom. Zem, ktorá sformovala okolitú pahorkatú krajinu na pozadí s impozantnými horami. Vzduch, ktorého čistoty sa v tomto zelenom kraji naplno nadýchnete. A pochopiteľne voda, ktorá dáva celému rezortu život. Za krátky čas sa lokalita stala populárnou pre možnosti vodných športov, jachtingu, windsurfingu, paddleboardingu, kajakovaniu, rybárčeniu, ale aj kúpaniu vďaka verejnej pláži. Kvalitné zázemie poskytuje reštaurácia, fitnes a wellness centrum a mólo nad vodou plné aktivít. Na rozdiel od iných projektov, kde bývanie predbehuje občiansku vybavenosť, si na Marine Liptov dali záležať, aby služby boli na prvom mieste. A ako sa zdvíha dopyt po tunajších pobytoch, postupne sa do výšky dvíhajú aj nové apartmánové domy.

 

Bývanie s najlepším výhľadom

 

 

Ak ste už presvedčení o tom, že nielen najlepšia lokalita, ale aj najlepší výhľad je dôležitý, práve tieto apartmánové domy sú voľbou pre vás. Pre ešte lepšie výhľady, ale aj pre pokoj od diania tesne pri vode, ich nájdete na kopci, len niekoľko krokov nad rezortom Marina Liptov. Nesú aj jeho meno – Apartmány Marina Liptov. Architektúra troch štvorposchodových budov bola inšpirovaná plachetnicami. V každej z nich nájdete dva apartmány s bezbariérovým prístupom, predzáhradkou a krytou terasou. Na výber máte v každom dome z dvoch dvojizbových a dvoch trojizbových apartmánov, pričom výťah je samozrejmosťou. A na najvyššom poschodí čerešničku na torte: Panorama Penthouse ponúka krásny panoramatický 360-stupňový výhľad na Liptov, Tatry a Liptovskú Maru. Aby ste s výhľadmi boli v čo najbližšom kontakte, máte tu z každej izby prístup na krytú terasu okolo celej budovy, ktorá sama o sebe má viac než sto metrov štvorcových. N tomto mieste sa presvedčite, že výhľad je všetko. Presvedčte sa sami na vyhladjevsetko.sk.