Prečo kupovať nehnuteľnosť v jeseni

 

Jeseň je čarovné obdobie roka. Farebné mesiace prinášajú spomalenie po letnom hektickom období, nástupe detí do školy a návrate ľudí do práce. Spolu s vývojom na realitnom trhu, dnes už opäť trh praje kupujúcim.

 

 

Možno vás to prekvapí, ale koniec roka má svoje nepopierateľné výhody na kúpu nehnuteľnosti. Veľa ľudí si totiž nové bývanie spája s novým rokom, či blížiacom sa časom leta, kedy sa naše telá zobúdzajú spolu s prírodou k väčšej aktivite. Ak prekonáte túto prirodzenú tendenciu, máte šancu získať výhodnú kúpu. A to vám jeseň prináša ešte viac výhod, nad ktorými ste sa možno doteraz nezamysleli:

 

Menšia konkurencia

 

 

Ako sme písali, dnešný trh už začal priať kupujúcim a ceny na trhu, o ktorých pravidelne informujeme na našom Facebooku, začali klesať, stagnovať, či aspoň menej prudko rásť. A kým ísť na dovolenku koncom jari a v lete vás vyjde viac peňazí ako na jeseň, s kúpou nehnuteľnosti to máte rovnaké. Menší dopyt neženie ceny tak nahor. Na druhej strane sa vám makléri majú čas viac venovať. A ak si nesplnili svoje predajné plány na tento rok, určite budú náchylnejší vám pomôcť dosiahnuť vytúženú kúpnu cenu.

 

Väčšia ponuka

 

 

Koniec roka pre mnohých znamená aj finančné sklamania. Investori do nehnuteľností sa často prepočítajú a rekreačné nehnuteľnosti, ale aj atraktívne trvalé bývanie sa tak dokáže objaviť na trhu znenazdajky a výhodne. Stačí, ak budete sledovať našu pravidelne aktualizovanú ponuku a môžete naraziť na skutočne výhodnú kúpu. Predávajúci tiež chcú ku koncu roku predávať rýchlo: tlačí ich čas kvôli daňovým dôvodom, či chcú aj oni bývať do Vianoc v novom. To všetko sú vaše výhodné vyjednávacie páky.

 

Funkčnosť nehnuteľnosti si otestujete naplno

 

 

Ak by ste kupovali nehnuteľnosť na jar či v lete, v našich zemepisných šírkach si ich funkčnosť nevyskúšate naplno. „Neťahá“ chlad cez okná či dvere? Funguje kúrenie dobre? Nezateká či nezahmlievajú sa počas zimných mesiacov okná? Všetky tieto dôležité detaily zistíte až počas vykurovacej sezóny a za zlého počasia. V lete tiež mnohé nedostatky okolia, výhľadov, či estetiky zakryje zeleň. Predávajúcim však príroda na jeseň urobí striptíz a zostane odhalené úplne všetko. A ak sa vám napriek tomu v jeseni nehnuteľnosť zapáči, v lete si ju úplne zamilujete.

 

Jednoduchšie papierovačky

 

 

Po tom, čo sa rozhodnete ísť do kúpy nehnuteľnosti, vás čaká množstvo práce. Od kúpnych zmlúv cez kataster, banky, potvrdenia úradov, prepisy na energetických či vodárenských firmách, poistenia a tak ďalej. Ak však kupujete mimo hlavnej sezóny, ľudia budú zastihnuteľní. Úrady ako kataster nie sú tak zahltené, odborníci na odhad ceny nehnuteľnosti si s vami dohovoria stretnutie rýchlejšie, aj samotní makléri majú čas venovať vám náležitú pozornosť. Využite to naplno a nové bývanie môže byť pre vás radostnou spomienkou, nie nočnou morou, ktorou budete odrádzať v príbehoch rozprávaných počas najbližšieho rodinného stretnutia.

Aj tak máte pred celým procesom kúpy nehnuteľnosti rešpekt? Sme tu pre vás. V Residence Real je našou úlohou, aby jedinou vašou starosťou bolo vybrať si svoje bývanie snov. Ostatné nechajte na nás.